had.independent.sk

Death Rally – free re-release

by on Oct.24, 2009, under fun, games, racing

death rally V roku 1996 vzniklo kopec dobrých PC hier. A jedna z nich sa teraz vracia na naše monitory.

Teraz v roku 2009, keď už je skoro problém spustiť hry z minulého storočia, Remedy prerobilo ich hit aby bol spustiteľný na aktuálnych operačných systémoch a nových počítačoch. Bola to vôbec ich prvá hra, po nej nasledovali ďalšie hity: Max Paine 1 & 2. Teraz pracujú na Alan Wake…

Jediné čo chýba v porovnaní s pôvodnou DOS-ovou verziou je multiplayer. Inak je to presne ako si tí, čo to hrali “vtedy dávno”, pamätajú. Dokonca aj rovnako “pixelové”. Je síce možnosť zapnúť filtrovanie (F12 – defaultne vypnuté), ale túto možnosť som nepoužil, radšej pixle ako mierne rozmazaný obraz.

Niekto kto hru nepozná?

death rally Rally, na ktoré sa pozeráte z hora, strielate do oponentov, kladiete míny a celkovo sa snažíte nie len prísť do ciela ako prvý, ale ideálne ako jediný! Pomáhať si môžete dokonca aj sabotážami. Na to všetko ale potrebujete peniaze a tie zarobíte vyhrávaním pretekov.
Na výber máte viac áut, na začiatok sa však musíte vystačiť s kópiou VW Beetle – Vagabond. Najslabšie autíčko, ale vyhrávať sa s ním dá! Ak si zarobíte viac penazí, môžte si kúpiť kvalitnejšie auto, na výber ich je viac: Dervish, Sentinel, Shrieker, Wraith a Deliverator.

death rally death rally death rally

death rally death rally death rally

Autá môžete vylepšovať aby boli silnejšie a odolnejšie. V hre sa celkovo poprehánate po 9 tratiach v dvoch variantách plus jednu finálnu – The Arena. Počas preteku natrafíte na rôzne bonusy “pohodené” na ceste, či to už budú peniaze (ktoré sa vždy zídu), alebo napríklad munícia, ktorá sa mína veľmi rýchlo.

Novodobá verzia hry potrebuje na spustenie Windows XP SP3, Vista alebo Windows 7, či už 32 alebo 64 bitové verzie.

A kde sa to dá celé stiahnuť? Tu: http://www.remedygames.com/games/death_rally.html

:, , , , ,

1 Comment for this entry

Leave a Reply

To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)
What is 12 + 8 ?
Please leave these two fields as-is:

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Visit our friends!

A few highly recommended friends...