had.independent.sk

Euro Truck Simulator 2

by on Jul.12, 2013, under fun, games

Euro Truck Simulator 2 Nie je veľa herných titulov, kde by nám vývojári umožnili popreháňať sa po našom rodnom kraji. Na Slovensku nie je ani žiadny pretekársky okruh, kde by sa z času na čas objavila Formula 1 alebo podobný celosvetový cirkus. V jednom vývojárskom štúdiu u našich západných susedov sa ale už niekoľko rokov robia hry, v ktorých hlavnú úlohu zohráva kamiónová preprava. A o ich najnovšom diele s menom Euro Truck Simulator 2, si teraz niečo povieme.


Ako som už naznačil, jazdiť sa bude kamiónmi a to po klasických bežných cestách a diaľniciach a nebudú to žiadne preteky. Dodržiavanie rýchlosti, stopky, červená na semafore – to všetko tu je a je nutné to dodržiavať. Ak teda nechcete platiť za pokuty viac ako zarobíte. A ako zarobíte? Vyberiete si tovar a ten odveziete z bodu A do bodu B. Jednoduché? Ako kedy. Nudné? Ani nie.

Euro Truck Simulator 2

Pri jazde sa je na čo pozerať…

Hra vám na začiatok dá možnosť prijímať joby, kde si moc nezarobíte, ale ani sa nemusíte o nič iné starať (ani o naftu :) ). Po pár jazdách vás kontaktuje banka s ponukou na úver a podnikanie sa môže začať! Kúpite si svoj prvý “truck”, zoberiete si svoj prvý vlastný job. Odmena je niekoľko-násobne vyššia v porovnaní s nájomným šoférom, ktorého ste robili doteraz. Ale musíte sa aj dobre obracať, aby ste mali z čoho platiť splátky úveru. Nie je miesto na pokuty a nehody…

Euro Truck Simulator 2

Naše prvé sídlo.

Každým úspešným splnením jobu získavate skúsenosti, ktorými postupne odomykáte rôzne zručnosti, od čoho sa odvíjajú i ďalšie pracovné ponuky. Odomykajú sa takisto aj silnejšie motory pre váš obľúbený ťahač, rôzne držiaky na svetlá, kvalitnejšie pneumatiky a mnoho ďalších, nie len kozmetických doplnkov na vášho tátoša. Samozrejmosťou je prelakovanie jeho karosérie, aby ste vynikli z davu kamionistov.

Euro Truck Simulator 2

Pruhy musia byť!

Možnosť cestovať máte po najväčších mestách skoro celej Európy, nechýbajú ani 3 mestá zo Slovenska: Bratislava, Banská Bystrica a Košice (tie sú pridané v DLC). V mestách môžete mať garáže, nakúpené ťahače a najatých vodičov, ktorí budú jazdiť pre vás. Mestá sú síce v hre veľmi malé, ale ani v jednom z nich nechýba ich klasický poznávací znak. V Paríži nájdete Eiffelovu vežu, v Bratislave uvidíte hrad…

Euro Truck Simulator 2

Bratislava.

Medzi mestami budete jazdit po cestách i diaľniciach, tankovať naftu na pumpách a spať na odpočívadlách či v hoteloch. Nemusíte sa báť, že cesta z Košíc do Bratislavy vám bude trvať 5 hodín – mapa v hre je zmenšená a čas zrýchlený. V hre sa strieda deň s nocou, občas zaprší a to všetko je zobrazené peknou grafikou s veľmi detailne spracovanými kamiónmi a návesmi. Návesy – kapitola sama o sebe. Váš prvý náklad bude možno nejaké jedlo, neskôr to môže byť nebezpečná chemikália alebo buldozér potrebný v kameňolome. Sú skutočne pestré a tak isto veľmi pekne spracované.

Euro Truck Simulator 2

Slnko, hmla, búrky – to všetko zažijete.

Postupnou jazdou po cestách budete objavovať nové mestá, v ktorých sú roztrúsení predajcovia ťahačov, personálne agentúry s databázou vodičov a samozrejme servisy, v ktorých môžete upravovať svoj kamión tak, aby sa vám viac páčil. Už teraz sú v hre licencované reálne kamióny značiek Daf, Iveco, Man, Renault, Scania a Volvo a postupne pribúdajú ďalšie značky. Cestu naprieč Európou vám zjednoduší kvalitná navigácia s prehľadným ovládaním. Zaujímavosťou je rádio v hre, ktoré umožnuje počúvať internetové rádiá celej európy. Samozrejme si môžete dať do playlistu vaše obľúbené skladby v mp3 formáte.

Euro Truck Simulator 2

Aj to sa môže stať…

V júni roku 2013 sa na Steam platforme objavili “zberateľské kartičky” a i Euro Truck Simulator 2 tieto kartičky má. Kartičky môžete zbierať, vymienať s priateľmi alebo si pomocou nich spraviť zaujímavé zberateľské odznaky, emotikony alebo pozadie na váš steam profil.

kartičky

Euro Truck Simulator 2 - demo Ak by ste sa rozhodovali pred kúpou hry, máte možnosť vyskúšať si demoverziu. Takto aj veľmi ľahko zistíte, či si na vašej počítačovej zostave pohodlne zajazdíte, pretože hra je relatívne náročná.

Prajem vám veľa kilometrov bez nehody!

:, , ,

Leave a Reply

To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)
What is 2 + 2 ?
Please leave these two fields as-is:

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Visit our friends!

A few highly recommended friends...