had.independent.sk

Need for Speed Shift

by on Sep.19, 2009, under fun, games, racing

Need for Speed ShiftMnohými dlho očakávané nové Need for Speed je vonku.

Od tvorcov GT Legends, GTR a GTR 2 – Slightly Mad Studios. To nie sú žiadne arkády. Preto je možné, že nie sú ani v povedomí fanúšika NFS. Do nového NFS sa vkladali veľké nádeje, hlavne samotnou EA. Už len to, že výrobou poverili niekoho, kto má na konte simulátory a nie arkády o mnohom hovorí. Ako to dopadlo?

Dobre :)
A odo dnes sa o tom môže presvedčiť každý kto má dostatočne výkonné PC, pretože EA, na veľké prekvapenie, vypustila do sveta demo.
V deme sa môžte popreháňať na dvoch tratiach – Spa Francorchamps a fiktívnej London track so 4 autami – Nissan GT-R, BMW M3, Lotus, Dodge Viper a odomykateľná Pagani Zonda. Demo má 1.1 GB.

A ako sa to hrá?
Tí, čo maju radi predošlé diely NFS a sú pre nich výzvou… Pre vás bude SHIFT na PRO obtiažnosti ťažšie. ALE stále je to arkáda a aj náraz vo veľkej rýchlosti nezabráni dobrému výsledku. Len treba častejšie používať brzdu.
Pri PRO obtiažnosti (handling) je odporúčaný volant, ale s trochou tréningu sa dá v pohode vyhrávať aj na klávesnici a to dokonca aj s vypnutými asistenciami riadenia. Na výber su klasické možnosti nastavenia obtiažnosti jazdného modelu, ako je vidieť na jednom z priložených obrázkov.

Need for Speed Shift Need for Speed Shift Need for Speed Shift

A ako sa hrá tím, čo majú v krvi predošlé produkty tvorcov SHIFTu?
Je to pekne spravená arkáda. Veľmi slušná grafika, efekty, ktoré neurazia a výborné modely (teraz mám na mysli grafickú stránku modelov – nie fyzikálnu :) ) áut. Na odreagovanie viac ako slušné, ak vám nebude prekážať skutočne hlúpo navrhnuté menu hry (napr.: hráč musí odkliknúť “press enter” a následne čakať na loading, nehovoriac o tom, že hra poctivo ignoruje enter na numerickej klávesnici…), prípadne občas mierne hlúpa AI, ktorá do vás naráža aj keď k tomu nemá ani najmenší dôvod.

Ak bolo doteraz najlepšie NFS Porsche Challenge, teraz sa to zmení. SHIFT preberá štafetu – aj vďaka tomu, že je prístupnejšie ešte širšiemu publiku.

Need for Speed Shift Need for Speed Shift Need for Speed Shift

Hra vás odmeňuje za jazdenie v ideálnej stope, za využívanie draftingu, ale aj za vyhodenie oponenta mimo trať. Takto získavate hodnotenie v “precision” a “agression” do vášho profilu. Paradoxne, drafting je zaradený do agresívneho štýlu jazdy.

Need for Speed Shift Need for Speed Shift Need for Speed Shift

Obrázky, ktoré máte možnosť vidieť sú s maximálnym možným nastavením (okrem FSAA), hra na takomto nastavení ide spustiť na dnešných (a včerajších :) ) počítačoch a je na nich dobre hrateľná. Nie sú vôbec “fotošopované”, takže ide naozaj o zábery z hrania, prípadne z replay.

Zhrnutie: Slightly Mad Studios spravili ďalšiu výbornú hru a EA po dlhej dobe vypustila konečne dobrú hru :)

:, ,

Leave a Reply

To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)
What is 10 + 9 ?
Please leave these two fields as-is:

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Visit our friends!

A few highly recommended friends...