Get Adobe Flash player

Casa della tires Casa della tires je predajňa pneumatík v Chladičových kúpeľoch, ktorú vlastnia Luigi a Guido vo filme Cars.
Je to malé mestečko na zabudnutej ceste Route 66. Aj keď Bleska McQueena spočiatku nepovažujú za skutočného pretekára, keďže nejazdí s formulami a nepozná žiadne Ferrari, stanú sa priateľmi. Na posledné preteky mu dajú svoje najlepšie biele pneumatiky, ktoré ukrývajú v špeciálnej vitríne. Keďže mal náš syn tento film veľmi rád, rozhodla som sa urobiť mu narodeninový darček.
Základ je z kartónovej krabice oblepený papierom.

Casa della tires Má rozmery približne 25 x 18 x 10 cm. Okná sú priehľadné vďaka tomu, že sú vyrobené z obalu na vysvedčenie a na ňom je z oboch strán nalepený rám okien. Predné dvere sú otvárateľné. Vyklápajú sa dohora. Aby bol do budovy lepší prístup, dve bočné steny sa tiež dajú otvoriť.
Plagáty sú len malé obrázky nalepené na stene. Stĺpy sú vyrobené zo špajdlí, papierovej pásky a kúskov kartónu. Vitríny sú z kartónu. Stĺpy, vitríny a priľahlé steny sú natreté akrylovou farbou. Vystavené pneumatiky sú len podopreté obrázky. Nie sú pevne uchytené, takže sa dajú vybrať. Zrkadlo je vyrezané z CD. Vyrezávalo sa to veľmi ťažko, ale efekt stojí za to.
Striešky vpredu sú vymodelované z kúskov kartónu a oblepené papierom. Asi tak nevyzerajú, ale dali dosť zabrať. Predné stĺpiky s pneumatikami sú tiež z kartónu. Pneumatiky majú v sebe drôtiky a nimi sú spojené so stĺpikmi.
Posledným detailom, ktorý som na tomto projekte robila, bol bočný vývesný štít. Jeho upevnením bol darček oficiálne hotový. A veľmi potešil.

Casa della tires Casa della tires

Casa della tires Casa della tires