Get Adobe Flash player

Čo s nálepkami? Kúpili sme 4 nálepkové knihy. 4 x 333 je tááákto veľa nálepiek. Jasné, že najskôr padli za obeť dvere, zrkadlo, stôl a kuchynská linka. Preto sme si dohodli plochy, na ktoré sa smú lepiť nálepky. Keďže sa blížila veľká noc, tie najmenšie nálepky skončili aj na vajíčkach.

V ďalšom kole sme si pripravili veľký papier. Baliaci by bol super, ale keďže sme ho nemali, poukladali sme si 6 hárkov kancelárskeho papiera do 2 radov po 3 kusy tak, aby sa čiastočne prekrývali a zo zadnej strany sme ich spojili lepiacou páskou. Použili sme farebné papiere. Zelené boli pevnina, modré boli more.

Najskôr sa tam objavili sopky a dinosaury, dokreslili sme slniečko a obláčiky, sem tam nejakú tu skalu a prasličky. Pod ne sme nalepili hniezdo s vajíčkami. Svet sa pomaly rozrastal až k moru. Nakreslili sme pobrežie a tu sa na mori objavila loď s pirátmi. Tak sme prikreslili ostrov s pokladom. Na ostrove pribúdali piráti a na mori lode. Jednu sme nalepili krivo, vyzerala akoby sa potápala. Odvtedy sa začali potápať všetky lode. Strhla sa námorná bitka. Piráti sa vylodili na pevnine. Nakreslili sme im základňu. Nanosili si tam veľa pokladov a urobili párty. Ale beda, zaútočili na nich dinosaury. V tej trme-vrme spadlo jedno vajíčko do mora. Hneď tam skočil dinosaurus aby ho zachránil. Potom do mora skočil druhý dinosaurus aby zachránil toho prvého. Nakoniec tam poskákalo ešte pár dinosaurov len tak. Deň sa skončil a s ním aj náš príbeh. Na druhý deň začal nový. Tato kreslil ulice, značky, autoopravovňu, Tomi kreslil domy a lepil autíčka. Tento svet ostal pokojný, pretože neprišli ani dinosaury ani piráti, ale aj tak sme sa pobavili.

Do tretice: Pirátska cesta za pokladom. Ako podklad nám poslúžil kus tvrdšieho papiera, ktorý pôvodne vystužoval rolku baliaceho papiera. Najskôr sme nakreslili dostatočne krivoľakú cestu a vyznačili štart = mapa s krížikom a cieľ = truhlica s pokladom. Nič iné to ani nemohlo byť. Urobili sme pár zastávok, z ktorých najlepšia je pri oblude = obrovské kuriatko, skratky ktorými nás prevedie papagáj alebo loď a najobľúbenejšiu cestu, ktorou sa hráč stratí, pretože stratil kompas. Vymysleli sme úlohy, ktoré musí hráč pri zastavení sa na špeciálnom políčku splniť, ako napríklad zamávať z okna alebo zatancovať. To aby sa hráči trošku rozhýbali. Teraz by mala nasledovať tá časť, že sme si vzali figúrky a kocky z hry človeče nehnevaj sa a zahrali sa a možno sa raz aj k tomu dostaneme. U nás to ako už iste viete takmer vždy dopadne inak ako sme plánovali. Takže sme sa stali živými figúrkami, ja som bola obluda /radšej nebudem hádať prečo práve ja/ a náš byt sa akože podobal na cestu k pokladu. Čo mi ostávalo? Schovala som tu malú odmenu ako poklad a strašila okoloidúcich hľadačov.

Praveký svet s pirátmi:

Čo s nálepkami?

Pirátska cesta za pokladom:

Čo s nálepkami?

Čo s nálepkami?