Get Adobe Flash player

tortaNiekedy u nás varenie vyzerá takto:

Polievočka psíčka a mačičky.

Potrebujeme x detí (tie nevaríme), toľko hrncov a variech, koľko máme detí, pretože v opačnom prípade nevaríme polievku, ale usporiadavame kohútí zápas. Ďalej potrebujeme trochu vody, zvyšky z čistenia mrkvy, petržlena, šupky zo zemiakov, trochu soli, fenykel. Všetko dobre pomiešame. Pridáme nakrájané listy reďkovky a sézamové semienka ktoré ostali v sáčku po sézamových tyčinkách. Neustále miešame a solíme. Nakoniec pridáme šupky z arašídov, ktoré nám polievočku pekne prevoňajú. Podávame priamo z hrnca.

A niekedy to vyzerá takto:

Narodeninová tortička.

Pripravíme si (prázdne a starostlivo poumývané) krabice od mlieka, granka, papierový obal na vajíčka s kindervajíčkami, ceruzku, ktorá predstavuje sviečku, okrúhlu formu na tortu, no a nikde nemôže chýbať naša obľúbená soľ (solnička aj soľ sú skutočné, vrchnák je prilepený k nádobke aby s nedala otvorit a dierky sú zalepené, solnička tak “solí” a nerobí neporiadok). Poslednými ingredienciami sú filcové jahôdky, trubičky, šľahačka a jednotlivé dieliky torty.

Takúto tortu si môžete u mňa zakúpiť. Je vyrobená z filcu a látky. Vyplnená je vatelínom. Strany, ktoré sa “krájajú” má vystužené, aby boli rovné. Jej priemer je 21 cm a výška približne 7,5 cm. Súčasťou torty sú aj jahody, šľahačka a trubičky. Tieto dieliky sú na torte voľne položené. Kuchári si tak môžu tortu ozdobovať sami. Momentálne je len na objednávku. Vyrobím ju za týždeň. Cena za celú tortu je 24,00 EUR + 2,00 EUR poštovné. V prípade záujmu sa dajú objednať aj samostatné diely. Cena za jeden diel je 4,50 EUR + 2,00 EUR poštovné.

Torta

Torta

Torta