Get Adobe Flash player

DenníkTato: Tomáško, za chvíľu budú Vianoce a Nový rok.
Tomi: Nový rok? Starý sa pokazil?

Niektoré chvíľe sú smiešne, niektoré milé.

Mama: Ľúbim ťa.
Tomi: Ja som ťa ľúbil každý deň.

Pár takýchto vecí si zapamätáme, niektoré si niekam poznačíme a zvyšné zabudneme. Občas sa nejaká spomienka vynorí, ostaté zostanú navždy stratené. Bolo tak veľa tých úžasných chvíľ, o ktoré sme nechceli prísť, že sme si urobili denník.

Chvíľu nám trvalo zvyknúť si a nájsť si čas na zapisovanie. Občas sme si veci značili len do kalendára a raz za týždeň sme ich prepísali do denníka. Náš syn si naň tak zvykol, že nám sám hlási, čo tam máme zapísať. Väčšinou ho pomáha aj tvoriť. Strihá, nalepuje aj dokresľuje. Viete čo je gulička, od ktorej vedie čiara smerom dole a na spodku sa rozdvojí? Žirafa na vianoce. My kresliť moc nevieme, ale jednoduché kresby stačia, sú veselé a môžu byť oveľa výstižnejšie ako dlhý text, ktorý by sa nám potom nechcelo čítať. Niekedy si vystrihneme potrebný obrázok z novín, alebo keď Tomi dostane nejaký darček, tak vystrihneme obrázok z obalu. Používame cestovné lístky, vstupenky, vylisované kvietky, kúsky mapy, naše fotky vytlačené na obyčajný kancelársky papier. Vlepíme tam pekné kresby, pokus o prvé písmenká. Zapisujeme si často aj všedné veci ako návštevu knižnice, peknú prechádzku, naše tvorenie a hry…
No a samozrejme si ho často čítame.

Náš denník má na každý týždeň jednu stranu, kde má každý deň svoju kolónku. Je v ňom vyznačený rok, mesiace, dni aj dátumy. V podklade sú obrázky inšpirované ročnými obdobiami. Je zviazaný v papierovom rýchloviazači s pekným motívom. Vytlačený denník na rok 2013 si môžete objednať e-mailom za 9 eur spolu s poštovným.

A bodka na záver. Išli sme na hromadné vypúšťanie lampiónov šťastia. Vypustilo sa ich spolu 3500. Poučený z predchádzajúceho roka, keď náš drobec smútil za uleteným lampiónom, vzali sme so sebou aj malý lampión s ktorým sa chodí na sprievody. Keď sme sa vracali domov a Tomi si šťastne niesol svoj malý lampiónik, stretli sme chlapčeka s oteckom. Chlapček sa úplne nadchol a natešene zvolal: Tato, tato pozri, oni jeden chytili!

Denník Denník

Denník Denník