Get Adobe Flash player

Jedlo bez kalóriíNa začiatok niečo jednoduché. Syr, chlieb, volské oko a pizza. Potrebujete na to filc, vatelín alebo vatu a hrubšiu niť. Nápomocné vám budú moje fotografie a predlohy, ktoré môžete použiť na svoje súkromné tvorenie.
Najľahšie je vyrobiť syr. Zo žltého filcu si vystrihnite štvorec alebo obdĺžnik. Nožnicami do neho vystrihnite pár dier rôznych veľkostí a máte hotovo.

Vyrobiť chlieb vám tiež dlho nepotrvá. Zo svetlohnedého filcu vystihnite dve striedky a jeden pruh, t.j. prednú časť chleba. Z tmavšieho filcu si vystrihnite dlhší pruh, ktorý bude predstavovať kôrku. Všetky časti spolu zošite. Je jedno v akom poradí to urobíte. Tesne pred dokončením chlebík vyplňte vatelínom alebo vatou. V prípade, že použijete vatu, nemôžete výrobok oprať, len v prípade potreby povrchovo očistiť.

Teraz volské oko. Zo žltého filcu si vystrihnite jedno koliesko, t.j. žĺtok, ktoré by malo byť o trochu väčšie ako by ste chceli dosiahnuť, pretože ho potrebujete “nafúknuť”. Z bieleho filcu si vystrihnite dva tvarovo aj veľkosťou rovnaké kusy, ktoré budú predstavovať bielok. Na jeden kus prišite žĺtok. Pred dokončením ho vypchajte. Stehy, ktoré ste vytvorili sú viditeľné na rubovej strane bielka, ale s tým si poradíte. Na bielok prišijete identický diel. Bielok nie je potrebné vypchávať, však v skutočnosti je placatý.

Na záver pizza. Z hnedého filcu si vystrihnite trojuholník, ktorý bude predstavovať cesto. Širší koniec zahnite, vyplňte, pokúste sa ho vytvarovať do mierneho oblúka a prišite. Ja som vytvarovať oblúk zabudla, ale vám sa to isto nestane. Z červeného filcu vystrihnite kečup. Prišite ho po obvode k cestu. Šampiňóny si vystrihnite z bieleho filcu. Nepotrebujú ďalšiu úpravu. Ak chcete na pizzu ananás, použite žltý filc. Štruktúru ananásu vytvoríte pár stehmi žltou niťou.

A môžete papať a papať a nepriberiete.

Jedlo bez kalórií Jedlo bez kalórií

Predloha:
Jedlo bez kalórií

Hračky

hračky pre deti