Get Adobe Flash player

kraslice-i Maľované vajíčko, pekný božtek na líčko, k tomu zdravia moc a moc a veselú Veľkú noc.
Tieto kraslice vznikli ešte v dobe, keď som mala trochu viac voľného času.
Z obyčajného štetca som vytrhala takmer všetky štetinky. Ostalo ich asi 5. Bolo to ako kresliť ihlou, ale presne to som potrebovala.
Na internete som si našla obrázky, ktoré ma zaujali a pomocou starého dobrého kopiráka som ich preniesla na vajíčka.
Rada by som nakreslila aj vlastné obrázky, ale neviem to. Patrím k ľuďom, ktorí, keď niečo nakreslia, musia pod to napísať čo vytvorili. Keby som mala nakresliť kačku, dopadlo by to ako v jednej knihe od Terryho Pratchetta, kde sa o to pokúsili čarodejníci z Neviditeľnej univerzity na niečom ako evolučnej tabuli.
Vyvinul sa vtákopysk.

Najskôr som používala temperové farby. Vzniklo tak aj moje veľmi obľúbené “Picassove vajíčko”. Keďže som bola lenivá ho nastriekať lakom, trochu sa poškodilo, ale aj tak je to môj miláčik.

Neskôr som skúsila vyškrabkávané, ale veľmi ma z toho boleli prsty. Po troch pokusoch som to vzdala.

Napokon som si kúpila akrylové farby. Sú vodou riediteľné a po zaschnutí sú vodeodolné a pekne lesklé. Majú veľmi dobrú kryciu schopnosť. Fixkou s tenkým hrotom som nakreslila obrysy, vymaľovala svojím 5 štetinkovým štetcom a fixkou som ešte raz pretrela obrysy, aby som zakryla nedokonalosti. Nedržala som sa len tradičných motívov. Aj iné zvieratá si zaslúžia našu pozornosť a myslím si, že vajíčka by sme mali ozdobovať s láskou a radosťou a to boli. Najradšej mám vajíčko so žirafou, milujem žirafy. Urobila som aj pár s rozprávkovými motívmi a so smajlíkmi.

Viac fotografií nájdete vo fotogalérii na tejto stránke.

Kraslice Kraslice

Kraslice Kraslice

Kraslice Kraslice

Kraslice Kraslice