Get Adobe Flash player

Mňam mňam chlebík s maslom a pažítkou Hra na varenie v detskej kuchynke je stále populárna. Vzhľadom na množstvo drobností, ktoré tá naša obsahuje poskytuje veľa možností. Nápad na maslo z filcu prišiel počas hry a reálnu podobu nadobudol do 5 minút. Vystrihla som asi 15 rovnako veľkých obdĺžnikov. Pretože som ich strihala rýchlo, nie sú úplne rovnaké, ale nejaký ten milimeter menej alebo viac nie je problém. Ja používam hrubý 2 mm filc, ale môže sa použiť aj tenší. Obdĺžniky som poukladala k sebe. Filc svojou chlpatosťou zabezpečuje, že držia pohromade. Deťom som požičala maselničku a bolo hotovo. Detským plastovým nožom sa dá maslo “krájať” a “natierať”. Ale následne vznikol ďalší problém.

Začal sa boj o jediný filcový chlieb, ktorý sme mali. Návod na jeho výrobu nájdete tu. My sme potrebovali nejaké veľmi rýchle riešenie. Na hnedý filc som položila skutočný chlieb zabalený v mikroténovom sáčku, obkreslila som ho a vystrihla. Následne som po obvode z oboch strán urobila čiaru hnedou fixkou. To bola kôrka. Mala som dvoch netrpezlivých asistentov, takže nám to šlo rýchlo. Urobili sme jeden celý krajíček, 2 polovičné a na želanie aj konček. Ten sme urobili oveľa menší a z jednej strany sme ho hnedou fixkou úplne zamaľovali. Výsledné chlebíky sú síce trošku placaté, ale napriek tomu veľmi potešili.

Mňam mňam chlebík s maslom a pažítkou

V noci, keď bolo trošku viac času na tvorenie, som urobila pažítku. Použila som na to zelený papier s hrúbkou ako kancelársky, špáradlá, plastelínu a plastový kvetináč. Z papiera som si vystrihla pruhy široké asi 1 cm a pomocou špáradla som ich začala navíjať. Špáradlo som po každom alebo každom druhom otoči trochu povytiahla, aby tam neostalo zaseknuté. Koniec papiera som zlepila a špáradlo úplne vytiahla. Takýmto spôsobom som vytvorila niekoľko ruličiek rôznej dĺžky. Tá závisí od dĺžky papierového pásika. Do plastového kvetináča som dala hnedú plastelínu. Do nej som napichala špáradlá. Odlamovala som ich tak, aby po zastoknutí trčali asi 2 cm. Na fotografii ich pár vidieť. Nakoniec som na špáradlá nastokla pripravené papierové ruličky. Ruličky sa dajú bez problémov odobrať a opäť nastoknúť.

A tak si odvtedy pochutnávame na chlebíku s fajnovým masielkom a čerstvou pažítkou.