Get Adobe Flash player

Päť dôvodov prečo ísť na kurz keramiky.Mali sme krásne, ale veľmi náročné obdobie. Potrebovala som reštart. Tatinko kočíkoval Petru a ja s Tomáškom sme išli na kurz keramiky. Organizovala ho Dielnička u zlatej priadky v Trnave. Tu sú dôvody prečo by ste tam mali ísť aj vy:

1. Rozhýbete si prsty. Začiatok kurzu je venovaný spoznávaniu materiálu. Budete šúlať guličky a hadíkov, tvarovať placičky, alebo vyrezávať srdiečka, hviezdičky a vyrobíte si hrnček, svietniky, prívesky alebo šperkovnicu.
Nie je to náročné, bez problémov to zvládali aj deti a vznikali nám veľmi pekné a aj užitočné veci.

2. Zobudíte tetu fantáziu. Spomínate aké to bolo keď ste sa hrali s plastelínou? Je to podobné. Najskôr na ňu pozeráte a nič vás nenapadá, trošku ju poprevaľujete v rukách, štuchnete do nej a za chvíľu začnú vznikať rôzne sošky anjelov, strigy, rybičky, sloníci, domčeky, zvončeky,… V prípade potreby vám inštruktor veľmi ochotne poradí, pomôže alebo vás inšpiruje.

3. Niečo sa naučíte. Okrem toho, že ste už zistili ako treba hlinu formovať a lepiť, v ďalšej časti kurzu si za pomoci inštruktora vyrobíte misku. Dajú vám zásteru aby ste sa neupatlali, aj keď my šikovnejší sme sa už aj tak stihli upatlať a pán keramikár vás posadí za kruh. Je to super pocit, keď sa kôpka hliny pod vašimi rukami mení. Hráte sa s ňou, formujete ju, cítite ako ožíva a splýva s vašimi prstami.

4. Odpočiniete si. Tri hodiny sa budete venovať sebe. Kurzy sa konaju na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave v suteréne /kam už nepreniká ruch/ v pekne upravených priestoroch. Keďže maximálny počet účastníkov je 6, nevyrušujete sa ani navzájom.

5. A nakoniec tá hmotná časť kurzu. Vyrobené veci tam najskôr necháte, vypália vám ich a za pár dní si ich môžete vyzdvihnúť. Misku si privlastnil Tomi na drobnosti. Pohár, ktorý si takmer sám vyrobil z guličiek používa na ceruzky a srdiečko si zavesil na závesný mobil v izbe. Ostatné veci mi daroval.

My sme si to užili. Skúste to aj vy a možno sa stretneme na kurze glazúrovania.

Päť dôvodov prečo ísť na kurz keramiky. Päť dôvodov prečo ísť na kurz keramiky.