Get Adobe Flash player

pecieme-kolaciky Na chrumkavé voňavé koláčiky potrebujete cesto, t. j. hnedý filc veľkosti A4. Ozdoby, ako sú cukríky, kúsky želatíny a kokosu. Tie získate z rôznofarebných zvyškov filcu. Pripravte si ešte niekoľko formičiek, pero a ostré nožnice alebo rezací nôž. Počítajte s tým, že formičky budete musieť darovať alebo zapožičať. Ak to bude možné, použite radšej plastové ako kovové, pretože plastové formičky nie sú také ostré.

Formičky obkreslite perom alebo ceruzkou na filc. Vyberte si jednoduchšie tvary. Deťom sa s nimi bude lepšie hrať a ľahšie sa vám budú vystrihovať. Napríklad vystrihnúť panáčikov už bolo dosť náročné, pretože mali veľa ostrých zákrut. Strihajte len po čiarach. Základnú A4 budete potrebovať. Vznikne vám koláčikové puzzle. Zo zvyškov filcu si nastrihajte drobné kúsky v tvare kolieska, pásikov, trojuholníkov, alebo len jednoducho kúsky. S týmto vám môžu pomôcť aj deti. Hračka je hotová.

Vystrihnuté kúsky poukladajte naspäť do A4. Deti valčekom na cesto vyvaľkajú plát a formičkami vykrajujú koláčiky. Potom ich povyberajú, poukladajú na plech a dajú “upiecť”. Po upečení si ich ozdobia a spoločne ich môžete zjesť.

Pečieme koláčiky Pečieme koláčiky