Get Adobe Flash player

Poklad v pohári Je fajn pozorovať kvapky dažďa, počúvať jeho šum a pritom sedieť doma v teple so šálkou kávy. Ale už to nie ja až také fajn, keď vidíte ako sa vaše dieťa, nútené stáviť deň doma, bez možnosti vyskákať sa a bez kamarátov, nudí. Detské izby sú zvyčajne plné úžasných hračiek, ale akosi vtedy žiadna nie je dosť dobrá pre jeho utrápenú dušičku. Máme len pár možností. Jednou z nich je mať pripravenú krabicu „nových hračiek“. Treba ju mat položenú niekde bokom. To je niekde, kde nechodíme často, napr. v skrini, na povale alebo na najvrchnejšej polici. Do nej priebežne ukladáme hračky, ktoré momentálne nie sú až také populárne. Musia to byť hračky, ktoré dieťaťu nebudú chýbať. V čase núdze túto krabicu vyložíme a hračky v nej sa zrazu stanú veľmi vzácne. A ešte vzácnejšie sú, keď sa do hry s nimi zapoji aj maminka s tatinkom.

Ale nemôžeme mať na každý deň pripravenú takúto zázračnú krabicu. Na zahnanie nudy si môžeme nejakú hračku vyrobiť. Táto nás nebude stáť ani cent. Stačí nájsť prázdny a čistý zaváraninový pohár. Odstránime nálepku. Niektoré nálepky sú prilepené lepidlom, ktoré sa dáva preč veľmi ťažko. Na tie treba ísť tak, že nálepku namočíme, odstránime papier a samotné lepidlo odstránime odličovacím tampónom namočeným v obyčajnom kuchynskom oleji. Pohár naplníme do ¾ pieskom, veľmi drobným štrkom, drobnými pilinami, ryžou alebo niečim podobným. Potom obehneme celý byt a zháňame drobnosti. Najvhodnejšie sú hračky z kindervajíčok, minca, zapínací špendlík, gombík, kocka, zvonček, starý nepotrebný kľúč, klinec, sponka do vlasov, vrchnák od minerálky. Čím viac toho nájdeme, tým lepšie. Dôležité je, aby nám dotyčná vec v najbližšej dobe nechýbala, aby nebola vzácna a nemohla sa poškodiť /napr. zlatý prsteň, jemné sklenené ozdoby/, aby bola dostatočne pevná /fotografia alebo papierová skladačka nie je moc vhodná/ a nepodliehala skaze /napr. kúsok jablka alebo živý kvet neodporúčam/. Potom pohár uzavrieme a v prípade potreby použijeme aj lepidlo.

Hračka je vhodná pre deti od 1 do x rokov, podľa toho, koľko z dieťaťa v nás zostane. Malým deťom ju však nesmieme nechať bez dozoru. A ako sa s ňou hrať? Môžete napríklad súťažiť

– kto prvý nájde všetky veci, alebo niektorú konkrétnu,

– kto nájde najviac vecí za minútu,

– hráč si 5 minút prezerá predmety v pohári, pohár mu schováme a jeho úlohou je vymenovať čo najviac vecí, ktoré v pohári našiel a zapamätal si,

– jeden hráč vyberie jednu /alebo aj viac vecí, podľa dohody/ a nahradí ju inou vecou, druhý hráč háda ktoré veci chýbajú a ktoré sú nové.


Poklad v pohári

Poklad v pohári