Get Adobe Flash player

Prstová bábka Môžete si so svojím dieťatkom zahrať svoje vlastné divadielko, rozžiariť mu očká a podporiť jeho fantáziu. Sú vyrobené z filcu a korálok.
Cena za jeden kus je 2,00 €. Poštovné je 1,50 €. Momentálne sú len na objednávku. Dodacia lehota závisí od objednaného množstva a druhu.

Ak si ich chcete vyrobiť sami, tak si pripravte filc, alebo pevnejšie farebné látky, farebné nite, korálky.

Najjednoduchší je vtáčik. Telíčko vytvoríte obkreslením prsta s dostatočnou rezervou. Je dobré urobiť si predlohu z papiera a vyskúšať. Potrebujete 2 rovnaké kusy telíčka. Na predný diel prišijete malé korálky ako očká. Ak nemáte korálky, môžete ich nakresliť fixkou, vyšiť čiernou niťou alebo si kúpiť nalepovacie oči. Zobáčik je u kačiatka ovál prišitý v strede k telíčku. Keď chcete urobiť sliepočku, tak musíte zobáčik urobiť špicatý, teda tam nalepíte trojuholník. V prípade, že vyrábate kohútika, nemali by ste zabudnúť na chochol. Krídelká nerobíte dvojmo, takže vám stačí jedno ľavé a jedno pravé. Ja som ich obšila aby boli pevnejšie, ale nie je to nutné. Veľmi malé časti ako nožičky a farebné kúsky pod krídelkami stačí prilepiť lepidlom. Predný a zadný diel telíčka zošijete sľučkovým stehom. Nezabudnite tam zároveň prišívať aj krídla. Zo spodnej strany vtáčika nezošívate.
Prasiatko má telíčko a hlavičku z jedného kusu. Vyrobiť šablónu nie je o moc zložitejšie. Obkreslíte si prst a na vrchu dokreslíte hlavičku. Po navlečení bábky na prst, tento bude len v telíčku prasiatka, nie v hlavičke. Urobíte očká, rypáčik a vyšijete nosné dierky. Pri zošívaní telíčka zároveň prišívate aj labky a ušká.
Ostatné zvieratká sú trošku náročnejšie. Stále platí, že telíčko sa skladá z prednej a zadnej strany. Hlavičku môžete urobiť rovnako ako pri prasiatku, t.j. že tvorí s telíčkom jeden kus, alebo samostatne, ako vidíte na fotkách. V tomto prípade vystrihnete telíčko obkreslením prsta s rezervou. Vyrobíte prednú časť tváričky, prišijete očká, papuľku, potom prišijete zadný diel hlavičky a celú hlavičku prišijete na predný diel telíčka. Potom oba diely telíčka zošijete a nezabudnite pri tom na labky.

Prstová bábka

Prstová bábka

Prstová bábka