Get Adobe Flash player

sladkosti-ktore-nepokazia-zubkyVyrobíme si spolu nejaké sladkosti. Aj v tomto prípade môžete na svoje súkromné tvorenie použiť priložené šablóny. Potrebujeme filc, vatelín alebo vatu, hrubšiu niť, na donut korálky a na lízatká špajdľu alebo plastovú paličku.

Tentokrát začneme s tým najzložitejším, urobíme si donut. Z hnedého filcu si vystrihneme dva rovnaké prstence. Budú predstavovať cesto. Donuty bývajú poliate polevou alebo čokoládou. Na ňu použijeme biely, ružový, pomarančový alebo tmavohnedý filc. Vystrihneme si polevu. Vyzerá podobne, ako predchádzajúce prstence, pričom priemer otvoru vnútri bude rovnaký ako u cesta, ale z vonkajšej strany vystrihneme nepravidelný tvar tak, aby to vyzeralo ako stečená poleva.

V poleve bývajú často cukríky alebo kúsky čokolády. Drobné korálky nám budú znázorňovať cukríky. Korálky sa dajú zakúpiť v obchode s kreatívnymi potrebami, v papierníctve, alebo aj v galantérii. Prišijeme ich na polevu. Ak sme sa rozhodli, že chceme mať donut s kúskami čokolády, stačí si nastrihať drobné kúsky tmavohnedého filcu, ktoré prilepíme k poleve lepidlom. Teraz polevu spojíme s jedným z prstencov cesta. Úplne postačí, ak ich spolu zlepíme. Polevu môžeme aj prišiť, zatiaľ ale len po vonkajšom obvode. Teraz spojíme všetky tri diely donutu. Na prázdny prstenec cesta, ktorý sme doteraz neupravovali dáme ten druhý s polevou. Spojíme ich najskôr vnútri. Začneme zošívať vonkajší obvod. Zošijeme asi polovicu a vzniknutú dutinku vypcháme. Potom striedavo zašívame a vypĺňame až zašijeme donut po celom obvode. Hotovo.

Teraz si urobíme lízatká. Sú veľmi jednoduché. Z filcu si vystrihneme dva rovnaké kruhy. Z filcu inej farby si vystrihneme dve špirály. Nemusia byť úplne identické, ale mali by byť zrkadlovo otočené, t.j. jedna sa bude stáčať doľava a druhá doprava. Na každý kruh nalepíme lepidlom jednu špirálu. Kruhy spojíme tak, aby boli špirály nalepené z vonkajšej strany. Začneme ich zošívať a to približne na mieste, kde bude palička. Zošijeme 3/4 a lízatko vyplníme vatelínom. Pripravíme si paličku vhodnej veľkosti. Môžeme použiť špajdľu, ale oveľa vhodnejšia je plastová palička, tá sa nezlomí tak rýchlo. Jeden koniec namočíme do lepidla a vsunieme do lízatka. Mala by zasahovať aspoň do polovice lízatka. Dokončíme šitie.

A na záver cukrík. Z filcu si vystrihneme obdĺžnik cca 7×6 cm. Ak máme k dispozícii ozdobné nožnice, kratšie strany vystrihneme nimi. Z vatelínu si urobíme pevnú guličku s priemerom asi 2 cm. Guličku položíme do stredu štvorca, zavinieme ju a pozdĺžne zašijeme. Na záver prstami stlačíme konce cukríka asi 2 cm od okraja a pevne zašijeme niťou.

Sladkosti, ktoré nepokazia zúbky

Predloha:
Jedlo bez kalórií

Hračky

hračky pre deti