Get Adobe Flash player

slimak-slimak-vystrc-rozky Na jednej krásnej prechádzke, na ktorej sme tajne a opäť neúspešne dúfali, že unavíme našich potomkov, sme si nazbierali veľa prázdnych slimačích ulít. Stačí zabehnúť do nejakého krovia a je ich tam tak veľa, že si môžete vyberať a za pár minút ich máte toľko, koľko unesiete.
Doma prešli očistou, aj keď v prípade ulít je to len symbolická očista, ale zas, však je to len trocha hliny. Všetky sme mali pravotočivé. Vraj sa občas nájdu aj ľavotočivé.
Taký slimačí štvorlístok.

Pripravila som vodové, temperové a akrylové farby, aj voskovky. Pustili sme sa do nich celá rodina. Vznikli jednofarebné, bodkované, fľakaté aj maskáčové ulitky. Na niektorých sú nalepené ozdobné kamienky na nechty. Jedna je kvietkovaná a jedna s čínskymi znakmi. Špecialitou sú tatinkové pretekárske dvojičky.
Vzhľadom k svojmu tvaru sa zle držali. Niektoré sme natreli len do polovice a po zaschnutí sme natreli druhú polovicu. Iné sme si nastokli na prst, ale bolo to nestabilné a často nám padali. Pár som ich nastokla na kúsok molitánu veľkosti asi 10 x 4 cm. Deti si potom ešte nakreslili pár obrázkov na papier. Boli sme zamazaní aj za ušami, ale stálo to za to. Teraz nám v detskej izbe zdobia parapet. Zatiaľ ich máme asi 30 kusov, ale to sa čoskoro určite zmení. Nazbierame si aj nejaké do zásoby na zimné večery.

Slimák, slimák, vystrč rožky

Slimák, slimák, vystrč rožky

Slimák, slimák, vystrč rožky

Slimák, slimák, vystrč rožky