Get Adobe Flash player

TáborákKeďže aj my radi chodíme opekať, chceli sme, aby si túto zábavu užili aj naše bábiky. Vyrobili sme im preto ohnisko aj s celým príslušenstvom. Náklady na výrobu boli asi 0,10 Eura, potrebný čas asi 5 minút + 1 hodina na prechádzku. Stačí aj chvíľa, ale nám sa chcelo prechádzať. Keď máte pomocníčku ako ja, ktorá vám strihá, vymaľováva dieliky a sprevádza vás na prechádzke aj počas jemného letného dáždika, tak je to super zábava. Takže ako na to?

Z kartóna sme vystrihli kruh s priemerom 5 cm. Sekundovým lepidlom sme na kartón prilepili kamienky.

Lepidlo sme dali aj medzi navzájom sa dotýkajúce kamienky, nech je to celé pevnejšie. Na uchytenie kamienkov sme mohli použiť aj tavnú pištoľ, ale nemali sme ju k dispozícii. Na prechádzke sme našli tenký suchý konárik. Nastrihali sme ho nožnicami na rôzne dlhé kúsky. Chceli sme, aby bol náš táborák presvedčivejší a aby mal aj plamene a na to sme využili zvyšky filcu. Náš filc má hrúbku 2 mm, preto bez problémov drží tvar, aj keď z neho vystrihneme vysoký a úzky objekt. Rovnako dobre by nám mohol poslúžiť aj výkres, na ktorý sa dajú plamene nakresliť, pripadne môžeme použiť červený, alebo oranžový výkres. Špekačky nesmeli chýbať. Vystrihli sme ich z tenkého kartóna a keďže sme mali kartón sivej farby, ceruzkou sme ho z oboch strán prefarbili na hnedo. Hrubšou ihlou sme do špekačky urobili dierku a nastokli ju na špáradlo. Druhy koniec špáradla sme odstrihli, aby nebol ostrý.
Bábike sme to moc neuľahčili. Drevo sme jej rozhodili po podlahe, aby si ho najskôr mohla pozbierať. So založením ohňa sme jej pomohli a za odmenu opiekla špekačku aj nám.

Táborák

Táborák