Get Adobe Flash player

Televízor a počítač Tento televízor vznikol včera spontánne počas hry s domčekom. Pod ruky sa mi priplietla malá krabička dokonalých rozmerov. Na jednu bočnú stranu sme nakreslili vypínací gombík a na druhú stranu gombíky na reguláciu zvuku. Z časopisov sme vystrihli niekoľko obrázkov. Tieto obrázky sú asi o 1 cm užšie ako je šírka krabičky a asi o 3 cm vyššie ako je výška krabičky. Obrázky sme hore 2x preložili. Z profilu nám zniklo niečo ako nedokonalé U. Môžete to vidieť na druhej fotografii na obrázku, ktorý je vyložený vedľa krabičky. Takto sme obrázky mohli zavesiť na vrchnú hranu krabičky a neodstávali. Ostatné obrázky sme si odložili dovnútra krabičky. Obrázky sme potom vymieňali podľa toho aký program chceli bábiky sledovať. Pod televízor sme ešte položili drevenú kocku, len tak pre efekt. Celá výroba netrvala dlhšie ako 5 minút.

Dnes, nanešťastie hneď po fotení mi Tomi priniesol diaľkové ovládanie, ktoré vyrobil pre svoju sestričku. Našiel si gumené tesnenie široké asi 0,5 cm a dlhé 1 cm. Na vrchnú stranu nalepil papier, ktorý potom obstrihol podľa tesnenia. Na papier nakreslil gombíky.
Počítač, ktorý je položený na skrinke, vyrobil Tomáško už dávno, keď mal svoju mikrokanceláriu. Je z kúska kartónu, ktorý len prehol a pokreslil. Napriek jednoduchosti má stále veľký úspech.

Televízor a počítač

Televízor a počítač