Get Adobe Flash player

Vesmírny program NAŠA raketa a mesiaceSkúmanie vesmíru stojí miliardy a trvá celé roky, ale keďže naši astronauti sú netrpezlivý, musia nám na to stačiť veci, ktoré máme bežne doma a musíme to stihnúť za 5 minút.
Potrebujeme papier, nejaké farby, nožnice, lepidlo, špajdle, slamky a varechu. Na papier si nakreslíme raketu, trup, okienka, plamene a môžeme aj kozmonauta. My sme použili vodové farby, pretože pre deti sú zábavnejšie. Hlavne pre dcérku, ktorá má 1,5 roka, a ktorá dráhu štetca naprogramuje takto: voda, farba, voda, tričko, farba, stôl, voda, voda, farba, moja ruka, stôl, voda, podlaha, farba, voda… No dá sa jej to odoprieť?

Ak máme menej času a chuti na upratovanie, ceruzky alebo fixky budú dokonalé. Šírka rakety nesmie byť menšia ako je obvod slamky. Najideálnejšia je cca 3-4 cm. Na výšku stačí 10-15 cm. Namiesto špicu nakreslíme obdĺžnik. Raketu vystrihneme. Lepidlo nanesieme na jednu bočnú stranu a na celý špic zo zadnej strany. Trup vytvarujeme do rúrky. Pomôžeme si varechou, ceruzkou alebo nejakou paličkou. Špic sploštíme. Vznikne nám niečo ako obal na dreň calippo. V lepenom spoji by nemal byť žiadny otvor, pretože by nám tadiaľ unikalo palivo. Teraz špic zastrihneme aby vyzeral ako špic. Raketu nastokneme na slamku. Keď do slamky fúkneme, raketa vyletí.

Aby bol náš vesmírny program dokonalý, Tomáško navrhol vyrobiť mesiace. Nakreslil 2 približne rovnaké kruhy a nakreslil na ne krátery a kozmonauta. Vystrihli sme ich, priložili rubom k sebe, dali medzi ne špajdlu a zlepili. Náš let do vesmíru bol úspešný.

Vesmírny program NAŠA raketa a mesiace

Vesmírny program NAŠA raketa a mesiace

Hračky

hračky pre deti