Get Adobe Flash player

Vianočné ozdoby na stromček Vianočné stromčeky rozžiarujú detské očká a keď ich krášlia ozdobami, ktoré sami vyrobili, sú ich očká rozžiarené ešte o trochu viac. Navyše čas strávený spolu je nad všetky poklady sveta. Nepotrebujeme k tomu veľa. Stačí modelovacia hmota tvrdnúca na vzduchu, ktorú kúpite vo väčších obchodoch alebo v predajniach s kreatívnymi potrebami, vykrajovátka, korálky, sisal, prípadne stuha alebo šnúrka. Modelovaciu hmotu si podľa potreby spracujeme rukami, aby bola mäkšia a následne ju rozvaľkáme na hrúbku 0,5 – 1 cm.
Keďže modelovacie hmoty nie sú moc jedlé, je lepšie použiť niečo, čo sa dá dobre očistiť, alebo nepoužívame na prípravu jedla, napríklad plastový valček, sklenený pohár, sprej, alebo nejaký náhradný valček, ktorý v kuchyni už doslúžil. Ak nemáme nič vhodné, môžeme z hmoty uťapkať placičku rukami. Vykrajovátkami z nej vykrojíme dieliky. Stačia jednoduché tvary ako sú srdce, hviezdička, štvorček, kruh, stromček.

Vianočné ozdoby na stromček

Vo vrchnej časti, v dostatočnej vzdialenosti od okraja urobíme špajdlou dierku na zavesenie. Špajdlu tam môžeme dočasne nechať. Nebude sa nám deformovať dierka v ďalšom kroku. Do ešte mäkkej hmoty vtláčame korálky. Potom špajdlu opatrne vyberieme a výrobok necháme schnúť. Občas ho otočíme, aby sa usušil aj z druhej strany. Môže sa stať, že veľké alebo zle zatlačené korálky vypadnú. Opravíme to pomocou lepidla. Ozdoby môžeme nalakovať priesvitným lakom. Nám sa páčili nenalakované, pekne prírodne matné. Na záver navlečieme šnúrku. Je dobré navliecť ju tak, ako sa navliekajú prívesky. Návod na uchytenie nájdete na obrázku pod týmto článkom. Po prvých troch krokoch urobených podľa návodu vám vznikne uzlík ako je na fotografii našich výrobkov. V štvrtom kroku som nakreslila ako bude vyzerať uzlík zo zadnej strany. Je na vás aby ste sa rozhodli ktorú stranu si vyberiete. Ozdoby s takýmto uzlom sa nám po zavesení na stromček nebudú otáčať bokom.

Je to vynikajúci darček pre príbuzných, priateľov, alebo pre pani učiteľku ako malé poďakovanie.

ozdoby