kociky pre dietatko
Zaujímavé odkazy: Mateřské, těhotenské a kojící podprsenky
 

Kočíky pre dvojičky

kocik pre dvojicky

V súčasnosti existuje veľa variant. Vaničky sú umiestnené za sebou, vedľa seba, oproti sebe, nad sebou. Vyrábajú sa aj spojky, ktorými sa dajú spojiť dva obyčajné kočíky.
Pri umiestnení vaničiek za sebou s kočíkom lepšie prejdete aj užšími dverami, je však dlhší a preto sa s ním zložitejšie manipuluje. Ďalšou výhodou je, že na podvozok sa dajú zároveň nasadiť dve autosedačky, čo pri podvozku pre deti vedľa seba nie je možné.
Nevýhodou je, že predná sedačka sa nedá úplne sklopiť a dieťa sediace vzadu má obmedzený výhľad a nemôže si úplne vystrieť nožičky. Staršie deti nemajú v zime s fusakmi moc veľa pohodlia. V kočíku, kde sú vaničky vedľa seba si bábätká navzájom nezavadzajú. Je však široký, neprejde cez mnoho dverí a nezmestí sa do mnohých výťahov. Existuje aj verzia oproti sebe. Každé dieťa má svoj priestor a v zime sa zmestia aj zababušené do fusakov. Navyše deti na seba vidia a môžu komunikovať.
Dajú sa aj zakúpiť dva klasické kočíky a spojiť ich spojkami. V tomto prípade nie sú moc vhodné kočíky, ktoré majú tzv. golfové palice. Manipulácia je veľmi náročná.
© PreDieťatko | Autosedačky pre dieťatko | Online Cars Catalogue