autosedačky pre dieťatko

...pre bezpečnosť Vašeho dieťatkaZaujímavé odkazy:

autosedačky pre dieťatko

...pre bezpečnosť Vašeho dieťatka

Spôsoby uchytenia autosedačky:

1. Klasický trojbodový bezpečnostný pás auta

bezpečnostný pás auta Autosedačka sa položí na sedadlo auta a uchytí sa autopásom. Sedačka musí byť umiestnená v správnom smere a autopás musí byť vedený špeciálnymi úchytkami na autosedačke. Musí byť upevnený čo možno najtesnejšie. Pritom autosedačka samotná má trojbodový alebo päťbodový pás na uchytenie dieťaťa v autosedačke.2. Systém ISOFIX

isofix V novších typoch vozidiel sa medzi sedalom a operadlom nachádzajú dve kovové oká do ktorých sa zasunú špeciálne držiaky ISOFIX-u, čo je zariadenie, do ktorého sa vloží autosedačka. Takto sa sedačka priamo uchytí o karosériu vozidla. Niektoré typy majú aj opornú nohu, použitím ktorej sa bezpečnosť a stabilita autosedačky ešte zvýši. Pred kúpou autosedačky s ISOFIX-om je potrebné si zistiť, či je jej použitie vo vozidle možné. Bezpečnostný pás vozidla sa už nepoužíva. Jednoduchý spôsob uchytenia a systém farebných bodov zabezpečí, že je sedačka je upevnená správne, čo je veľmi dôležité vzhľadom k veľmi častým prípadom nesprávneho uchytenia. Tieto sedačky sa vyrábajú pre deti do hmotnosti 18 kg. Aj napriek vyššej cene takýchto sedačiek, v prípade že to vaše auto umožňuje, odporúča sa takúto autosedačku použiť. Výrazne sa tak zvýši bezpečnosť dieťaťa a montáž a vyberanie je výrazne jednoduchšie. Samozrejme každá takáto sedačka sa dá upevniť bez ISOFIX-u klasickým spôsobom pomocou trojbodového bezpečnostného pásu. Toto je podstatné ak sa autosedačka používa aj v aute, ktoré nemá možnosť upevnenia ISOFIX-u.

3. Integrovaná autosedačka

Integrovaná autosedačka Takáto autosedačka je súčasť bežného sedadla. Jednoduchými úkonmi sa sedadlo zmení na detskú autosedačku. Vozidlo s takouto sedačkou ponúkajú niektorý výrobcovia na objednávku. Napriek ich vysokej cene, je ich kvalita podľa testov sotva dostačujúca. Nesmieme zabúdať, ža ak bude dieťa prevážané aj v inom aute, rodičia sa nevyhnú kúpe klasickej autosedačky.

Informácie:

© 2009 PreDieťatko | Domov | Kočíky pre dieťatko | Cars Catalogue