autosedačky pre dieťatko

...pre bezpečnosť Vašeho dieťatkaZaujímavé odkazy:

autosedačky pre dieťatko

...pre bezpečnosť Vašeho dieťatka

Terminológia používaná pri autosedačkách:

ASIS (Advanced Side Impact System):

Znamená to, že autosedačka má zvýšenú ochranu proti bočnému nárazu.

Holomologizačný štítok:

Je to štítok oranžovej farby, ktorý je našitý na boku autosedačky. Svedčí o tom, že sedačka spĺňa európsku bezpečnostnú normu ECE-R 44/03 alebo 04. Takáto sedačka prešla skúšobnými testami pri náraze spredu, zboku (pri norme ECE-R 44/04) a pri prevrátení vozidla. Štítok ďalej uvádza údaje o výrobcovi, hmotnostnú kategóriu, možnosť použitia vzhľadom na typ vozidla (napr. Universal – je určený pre všetky druhy áut), medzinárodnú homologizačnú značku písmeno E a číslo, ktoré zodpovedá štátu, ktorý štítok pridelil.

ISOFIX:

Zariadenie, ktoré umožňuje autosedačku pripevniť priamo ku karosérii vozidla, pokiaľ je toto na to prispôsobené. Je to zatiaľ najbezpečnejší spôsob uchytenia autosedačky. V aute sú medzi sedadlom a opreradlom umiestnené kovové oká do ktorých sa zasunú špeciálne držiaky.

LSP (Linear Side Impact Protection):

Takáto autosedačka zabezpečuje rovnomernú ochranu hlavy a ramien pri bočnom náraze.

Podsedák:

Je to druh autosedačky, určený len pre staršie deti približne od 15 do 36 kg, ktorý má len sedaciu časť. Nemá opierku chrbta ani hlavy. Dieťa je v aute pripevnené len autopásom. Podsedák nesmie byť použitý na sedadle, ktoré má len brušný pás. Autopás musí viesť cez rameno a bedrovú čast, nie popod rameno ani cez krk a cez brucho.

SIPS (Side Impact Protection System):

Autosedačka je vybavená systémom ochrany v prípade bočného nárazu.

Informácie:

© 2009 PreDieťatko | Domov | Kočíky pre dieťatko | Cars Catalogue